Podcasty Aktuality.sk artwork
Podcast · News

Podcasty Aktuality.sk

2,943 episodes 0 followers
Support

At the table this season

NEW Season 1 Oct 25, 2026 · 27 min

Stane sa Bratislava centrom pre ruských špiónov? Blanár rokuje v Moskve, spojenci sú šokovaní

„Minister Blanár cestuje do Moskvy bez akéhokoľvek európskeho poverenia, čím len pomáha Kremeľským záujmom a posilňuje ruský vplyv. Pre našich spojencov v EÚ a NATO je to jasný signál, že sa na Slovensko v časoch najväčšej krízy nedá spoľahnúť.“ 📌 V tomto rozhovore sa dozviete: Prečo boli slová vyjednávača Stevea Witkoffa o „súcitnom Putinovi“ škandálom a aké pozadie stálo za ich vyslovením. Ako Donald Trump využíva takzvanú „dieselovú dohodu“ s Ruskom pred nadchádzajúcimi americkými medzivoľbami. Akým konkrétnym spôsobom USA obmedzovali Ukrajine spravodajské dáta a Starlink v rámci tlaku na vyjednávanie. Prečo Kremeľ hrá o čas, pripravuje sa na zimné útoky na infraštruktúru a spolieha sa na vojnovú ekonomiku. Ako na konanie Washingtonu reaguje Európa a aký signál vysiela Slovensko návštevou ministra Juraja Blanára v Moskve. „Putin „súcitný“ ako Trump? – aspoň tak to vidí vyjednávač a realitný magnát Steve Witkoff. Volodymyr Zelenskyj však ponúka inú optiku – „agresor, ktorému sa darí vyjsť z izolácie“, čo považuje za zlomové. Naviac – Trumpov slovník a prístup akoby z Ukrajiny robili nepriateľa nielen Ruska, ale aj Spojených štátov. Na obzore je však trojstranné rokovanie Moskva-Washington-Kyjev, po tom, ako sa najprv hovorilo o zostave Rusko-Čína-Spojené štáty. S horizontom mieru, či aspoň prímeria. Volodymyr Zelenskyj deklaruje, že jeho strana je na rokovania pripravená. Naviac tvrdí, že si vie predstaviť riešenie, ktoré by znamenalo zamrazenie frontovej línie v súčasnom stave, no len ako prvý krok k prímeriu. Donbasu sa vzdať nehodlá. Zvrat? Nová kapitola vojny? Alebo opätovné naťahovanie času, v ktorom je Vladimír Putin majstrom. Druhej alternatíve by zodpovedalo aj nastavenie vojnového rozpočtu. Podcast pripravil Jaroslav Barborák.

Moments: 0
0:00 26:53
Ask the hosts

Your questions for the next episode

When Podcasty Aktuality.sk joins OndaCast, the hosts see these first.

Your question goes to the community board, tied to Podcasty Aktuality.sk. The most upvoted ones get answered on air.

No questions yet

Ask Podcasty Aktuality.sk anything. When the hosts join OndaCast they will see every question.

The Podcasty Aktuality.sk table

Notes from the hosts, episode talk and everything posted with #podcastyaktualitysk on the Community Board.
Be the first at the Podcasty Aktuality.sk table

Share a thought about an episode, suggest a guest or say hello.

Lines people keep sharing

Make the first clip

Pick 15 seconds you love and share them.